• RSS Feed

Meteorologické varování pro rakouské Alpy (15.5.2014)

Rakouská meteorologická služba vydala varování před vydatnými dešťovými srážkami. Varování platí hlavně pro oblasti východně od Dachsteinu – tedy pro východní část Dachsteinu, Totes Gebirge, Ennstaler Alpen, Ybbstaler Alpen až po Rax-Schneeberg a Gutensteiner Alpen. Jedná se o extrémně vysoký stupeň nebezpečí! Od čtvrtka 15.5.2014 do sobotní půlnoci by zde mohlo napršet celkem až 150 mm srážek.

meteo1

Ve vyšších horských polohách bude pravděpodobně vydatně sněžit. Již nyní (čtvrtek 12:30) napadlo místy přes 10 cm sněhu a je kvůli sněhu uzavřená například i Grossglocknerská vysokohorská silnice. Na aktuální situaci na této silnici se můžete podívat i na webových kamerách umístěných na Edelweißspitze (panorama 360°), v prostoru Fuscher Lacke a na Fuschertörlu (panorama 360°).

Další varování se týká silného větru, jedná se o vysoký stupeň nebezpečí a týká se jihu a jihovýchodu Rakouska, kde by mohla rychlost větru dosahovat až 120 km/hod. Toto varování je v platnosti od čtvrtka do pátečního večera.

Až do neděle určitě není vhodné vydávat se do hor ve výše zmiňovaných oblastech. Při silných deštích hrozí v horském prostředí vysoké riziko zranění. Při takto vydatných srážkách může docházet k uvolňování kamenů a sesuvům půdy. Ve vyšších horských polohách hrozí riziko vydatného sněžení a námrazy.

Napsat komentář


© 2014 www.alpy.net        Informace o ochraně osobních údajů na tomto webu Frontier Theme