• RSS Feed

Aktuální možnosti lyžování v Alpách (25.11.2014)

Aktuální možnosti lyžování v Alpách

(info z 25.11.2014)

Lyžování

Nejlépe si momentálně zalyžujete v Itálii a ve Švýcarsku. Italské středisko Cervinia má v provozu 100 km sjezdovek, podobně je na tom švýcarský Zermatt.
V Rakousku se již nyní lyžuje hlavně v Tyrolsku, kde je ve střediscích Obergurgl – Hochgurgl a Sölden v provozu 74 km sjezdovek. Samozřejmě jsou v provozu i ledovcové ski areály Hintertux (40 km), Stubaier Gletscher (34.7 km), Kaunertaler Gletscher (21 km), Pitztaler Gletscher (20 km), Kitzsteinhorn nad Kaprunem (18 km) a korutanský Mölltaler Gletscher, kde je v provozu 11 km sjezdových tratí.
Až do začátku lyžařské sezóny i v ostatních střediscích můžete o víkendech v již otevřených areálech očekávat poměrně velký nápor lyžařů. Ve všední dny se všude lyžuje pohodlně a bez front.

Pokud jde o sníh, tak zatím ho v Rakousku kromě nejvyšších vrcholů a některých jižních oblastí na hranicích s Itálií příliš mnoho nenapadlo. Nejvíc sněhu je momentálně na Mölltalském ledovci, kde je až 250 cm, na Hintertuxkém ledovci je 180 cm a na Kaunertaler Gletscher, v Söldenu a na Kitzsteinhornu je okolo 150 cm. Přes metr sněhu je ještě na Stubaiském a Pitztalském ledovci.

Napsat komentář


© 2014 www.alpy.net        Informace o ochraně osobních údajů na tomto webu Frontier Theme